EEG/QEEG/ERP

Liczba dostępnych urządzeń do rejestracji i analizy sygnału EEG rośnie z roku na rok. Urządzenia te różnią się nie tylko liczbą kanałów i rodzajem elektrod, ale także dokładnością pomiaru impedancji, możliwością zastosowania bezprzewodowej transmisji danych ze wzmacniacza do komputera, czy chociażby poziomem zaawansowania oprogramowania do obsługi tych urządzeń. Świadomy użytkownik powinien wszystkie te czynniki wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnej aparatury. To, w jakiej klasy urządzenie warto zainwestować, zależy przede wszystkim od tego, do jakich celów chcemy wykorzystywać aparaturę EEG.

W pracy klinicznej dobrze sprawdza się 24-kanałowe urządzenie z 19 elektrodami aktywnymi. Tego typu rozwiązanie pozwala na szybkie i komfortowe przeprowadzanie zapisu z całej powierzchni czaszki. To samo urządzenie dobrze nadaje się też do badań naukowych w paradygmacie ERP. Z kolei do analiz czasowo-częstotliwościowych lub do analiz komponentów niezależnych (ang. independent component analysis, ICA) doradzamy większą liczbę kanałów.

Posiadamy doswiadczenie w wdrazaniu aparatur EEG dla zastosowań klinicznych czy badawczych na polskich uczelniach.

Dokładamy wszelkich starań, aby wdrażać odpowiednio dobrane aparatury w rozsądnych cenach.

Dla przykładu, profesjonalną aparaturę firmy Deymed do EEG możecie Państwo zakupić u nas już za 39 000 zł. W jej skład wchodzą wszystkie potrzebne dodatki do przeprowadzania klinicznej diagnostyki, m. in. lampa do fotostymulacji oraz zestaw czepków o różnej wielkości. Specyfikacja przykładowej aparatury jest dostępna:

Tutaj

 

Skontaktuj się z nami a dobierzemy odpowiednią aparaturę dla Ciebie i wdrożymy ją w atrakcyjnej cenie.

Zapraszamy do kontaktu!

 

Homo homini consulere debet.