FAQ

 

1. Ile czasu trwa badanie? Czy można je wykonać “na raty”?

 

Wykonanie zadań zajmuje ok. 1 godzinę +/- 20 min. - w zależności od indywidualnego tempa pracy. W czasie badania można robić sobie krótkie przerwy, ale należy ukończyć całe badanie przy jednym podejściu. Nie należy robić  przerw w trakcie wykonywania jednego zadania.

 

 

2. Jakie są wymagania sprzętowe do wykonania zadań?

 

Do wykonania zadań konieczny będzie komputer (stacjonarny lub laptop), monitor, myszka, klawiatura i stały dostęp do Internetu. Dodatkowo, jako że badanie wymaga precyzyjnych pomiarów czasów reakcji, konieczne jest pobranie niewielkiego dodatku (Inquisit Web Player*) do przeglądarki internetowej. Wtyczka jest zupełnie bezpieczna, a tuż po badaniu można ją bezpiecznie odinstalować.

*Oprogramowanie Inquisit jest popularnym narzędziem do badań naukowych, wykorzystywanym przez jednostki naukowe na całym świecie.

Dowiedz się więcej o programie Inquisit.

Gwarancja Bezpieczeństwa (Security Statement).

Lista jednostek naukowych korzystających z programu Inquisit.

 

 

3. Czy będę musiał(a) odpowiadać na intymne/niewygodne pytania?

 

Nie, badanie jest całkowicie neutralne. Zadania mierzące pamięć i rozumowanie będą przypominały rodzaj łamigłówek, zaś pytania ankietowe będą dotyczyły oceny różnych aspektów Twojej pracy, ale nie będą dotyczyły tematów wrażliwych.

 

 

4. Czy badanie jest anonimowe?

 

Tak, badanie jest całkowicie anonimowe. Oznacza to, że zebrane wyniki będą analizowane w sposób uniemożliwiający zidentyfikowanie respondentów, a odpowiedzi będą wykorzystywane jedynie w celach naukowych. Prowadzone przez nas analizy będą dotyczyły całej badanej grupy, a nie pojedynczych jednostek. W swojej pracy kierujemy się kodeksem etyczno-zawodowym psychologa oraz działamy zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (z późniejszymi zmianami).

 

 

5. Czy mogę zrezygnować z udziału?

 

Tak, z udziału w badaniu można zrezygnować na każdym jego etapie bez podania przyczyny. Jest to jednak równoznaczne z rezygnacji z otrzymania nagród.

 

 

6. W jaki sposób otrzymam swoją nagrodę?

 

 Wszystkie nagrody gwarantowane zostaną przesłane w formie elektornicznych kodów do wykorzystania na platformie Neurogra. Kody zostaną przesłane na adres mailowy podany w formularzu rekrutacyjnym oraz w programie Inquisit. Nagrody przyznane w wyniku losowania zostaną przekazane przelewem na konto bankowe. Więcej informacji znajduje się w regulaminie badań.

 

7. Czy poznam swoje wyniki?

 

Tak, po zakończeniu przez nas badania będzie można na życzenie otrzymać informację o swoich indywidualnych wynikach. Zaznaczamy jednak, że są to badania naukowe, a nie diagnostyczne. Prowadzone przez nas analizy dotyczą całej badanej grupy, a nie pojedynczych jednostek.

 

Homo homini consulere debet.