HRV Biofeedback

Koszt szkolenia900,00 zł

Maksymalna liczba uczestników: 12

Szkolenie może zostać zrealizowane w dowolnym miejscu na terenie UE również dla mniejszych grup. W celu ustalenia terminu, ceny i miejsca - zapraszamy do kontaktu.

 

przycisk program szkolenia www

przycisk regulamin szkolenia www

 

 

Uczestnik, po ukończonym szkoleniu:

  • zna podstawy anatomii układu krążenia i oddechowego
  • zna fizjologiczne podstawy zmienności rytmu serca
  • wie co to jest rezonansowa częstość oddechowa i jakie ma znaczenie
  • potrafi przeprowadzić trening HRV Biofeedback

 

Fizjologicznie rytm serca w spoczynku podlega zmienności spowodowanej wpływem czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Zaliczamy do nich między innymi: częstość oddechu, temperaturę ciała, porę dnia, aktywność baroreceptorów, chemoreceptorów oraz metaboliczną i hormonalną. Powoduje to dużą zmienność rytmu serca (HRV – heart rate variability). Okazuje się, że jej pomiar dostarcza istotnych informacji o zdrowiu. Trening HRV-biofeedback stosowany jest w wielu schorzeniach i warto go stosować w codziennej praktyce jako uzupełnienie pozostałych metod treningowych.
Jeśli chcesz nauczyć się przeprowadzać trening HRV-biofeedback i zwiększyć skuteczność prowadzonych przez Ciebie sesji zapisz się na nasze szkolenie

Szkolenie jest adresowane zarówno do terapeutów, psychologów, jak i studentów oraz wszystkich osób zainteresowanych fizjologią układu oddechowego i krążenia.

 

przycisk zapisz sie www

Homo homini consulere debet.