NASZ ZESPÓŁ

 

Rafał Szewczyk

Jest pracownikiem naukowym na SWPS Uniwersytecie Humanistycznym w Warszawie i doktorantem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jako badacz swoje zainteresowania naukowe koncentruje wokół zagadnień związanych z funkcjonowaniem poznawczym. Jest autorem artykułów na temat prowadzenia terapii i treningów biofeedback a także autorem publikacji na temat skuteczności treningów pamięci roboczej. Interesuje go również wpływ treningu muzycznego na szeroko pojęty rozwój poznawczy. Jako terapeuta specjalizuje się w zakresie treningów biofeedback i pamięci roboczej, nieobce są mu również zagadnienia związane ze stresem i problemy o podłożu emocjonalnym. Przeszedł szereg szkoleń z zakresu rehabilitacji procesów poznawczych. Doświadczenie zdobywał pracując z pacjentami w Polsce, jak również podczas konsultacji w klinikach w Republice Czeskiej.

 

 

Marta Ratomska

doktorantka w katedrze Psychologii Eksperymentalnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnień związanych z uczeniem się, rozwiązywaniem problemów oraz efektywnością przetwarzania informacji na poziomie nieświadomym. Ponadto zajmuje się neuronalnym podłożem procesów uwagowych, wykorzystując do tego metodę neuroobrazowania elektroencefalograficznego (EEG).

Ukończyła studia ze specjalnością kliniczną, jednak najbardziej utożsamia się z orientacją psychologii pozytywnej. Od zawsze nurtującą ją kwestią w psychologii są czynniki umożliwiające pełny rozwój potencjału drzemiącego w człowieku. W pełni zgadza się ze słowami Mihalyi Csikszentmihalyi, że tym, co najbardziej intryguje w ludzkim zachowaniu nie jest przeciętność, ale to, co nieprawdopodobne (In human behavior, what is most intriguing is not the average, but the improbable).

 

 Aleksander Kucza

Aleksander Kucza Fizjoterapeuta, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, praktyk specjalizujący się w Ortopedycznej Terapii Manualnej u małych i dużych pacjentów, absolwent pierwszej w Polsce specjalizacji z ortopedycznej terapii manualnej  dla fizjoterapeutów OMT Kaltenborn – Evjenth wg standardów międzynarodowej federacji zrzeszającej najważniejsze grupy terapii manualnej IFOMPT, ukończył liczne szkolenia z neurorehabilitacji. Specjalizuje się w łączeniu pracy ortopedycznej i neurologicznej u pacjentów z zamkniętymi uszkodzeniami narządu ruchu, problemami neurologicznymi generowanymi ośrodkowo na drodze rozwojowej lub nabyte na skutek urazów.

 

 

 

Wiesław Ratomski 

Jest serwisantem z długoletnim stażem. Zajmuje się on naprawą oraz serwisem urządzeń automatyki i aparatury medycznej. Posiada uprawnienia inspektora ochrony radiologicznej. W zespole Neurostimulus odpowiada za poprawne działanie aparatury medycznej.

 

 

 

 

 

Homo homini consulere debet.