Ten-20

Ten – 20 jest pastą przewodzącą i najczęściej jest używana do mocowania pojedynczych elektrod miseczkowych. Dobrze sprawdza się też przy podłączaniu elektrod usznych. Wykorzystuje się ją najczęściej w badaniach EEG, EMG, EP.

Cena za opakowanie 228 gr - 79 zł brutto

 

Sposób użycia

W przypadku elektrod miseczkowych nakładamy taką ilość pasty, aby stworzyła się niewielka „górka” ponad elektrodą. Ważne jest, aby przy nabieraniu pasty na elektrodę miseczkową podtrzymywać ją za główkę. Może się zdarzyć, że po kilkunastu próbach nałożenia pasty bez podtrzymywania główki elektroda się przekrzywi, co może prowadzić do jej uszkodzenia.

W przypadku elektrod usznych wystarczy nałożyć bardzo cienką warstwę pasty, aby uzyskać pożądany efekt (czyli poprawę kontaktu elektrody ze skórą). Po zakończeniu badania należy wacikiem ściągnąć pastę, zanurzyć elektrodę w ciepłej wodzie, a po kilkunastu minutach pasta sama opadnie na dno naczynia. Jest to ważne, ponieważ ten typ elektrod może posiadać małe wgłębienie na styku plastiku i metalu, gdzie pasta może zalegać i po dłuższym czasie staje się trudna do usunięcia.

 

Zamów

Homo homini consulere debet.